سفرنامه هامبورگ

hamburg

به فرودگاه رسیدم ،بزرگتر و تمیز تر از انچه در خیالم بود و پر از مغازه های سوغاتی فروشی..با توجه به تابلو ها چمدانم زا گرفتم و از فرودگاه درخواست تاکسی کردم و سپس به سمت هتل راهی شدم..هتل من در مرکز شهر بود و دسترسی به بیشتر جاهای دیدنی برایم اسان تر بود..به سمت تالار شهر هامبورگ رفتم..ساعت حدودا 3 بود...

سفرنامه هامبورگ دکتر علی باغانی، وکیل پایه یک دادگستری

سفرنامه هامبورگ از دکتر علی باغانی وکیل پایه یک دادگستری به شهر هامبورگ

 

 

 

هامبورگ کجاست؟

با توجه به اینکه این بار ویزای مولتی داشتم و آلمان کشوری پر جاذبه و زیباست در هنگام سفر به برلین تصمیم به بازدید به هامبورگ گرفتم.هامبورگ یکی از زیبا ترین شهر های المان است که در سال های اخیر با توجه به تاریخی بودنش ظاهری بسیار مدرن به خود گرفته است.هامبورگ به دروازه رو به جهان معروف است و بعد از بندر روتردام دومین بندر بزرگ اروپا محسوب میشود!
این شهر به قدری زیباست و آب و هوای عالی دارد که خود آلمانی ها هم در تعطیلاتشان به این شهر سفر میکنند و لذت میبرند.زبان رسمی ان ها آلمانی و واحد پولشان یورو است.

 

ورود به هامبورگ

به فرودگاه رسیدم ، تمیز و بزرگ بود و پر از مغازه های سوغاتی فروشی..با توجه به تابلو ها چمدانم زا گرفتم و از فرودگاه درخواست تاکسی کردمووسپس به سمت هتل راهی شدم. هتل من در مرکز شهر بود و دسترسی به بیشتر جاهای دیدنی برایم اسان بود. به سمت تالار شهر هامبورگ رفتم. ساعت حدودا 3 بود و با توجه به تحقیقاتی که کرده بودم تا ساعت 5 باز بود و بازدید از ساختمان شهرداری یک ساعت فقط طول میکشید.

 

تالار شهر هامبورگ (Rathaus)

ساختمانی بزرگ با سبک معماری باروک، کلاسیک و رنسانس خودنمایی میکرد.  نمای اصلی این ساختمان دارای یک برج بلند که بر رویش یک ساعت بود و 20 مجسمه از امپراتور های متفاوت بود.نکته ی جالب و قابل عکس تالار شهر هابورگتوجه نوشته ی سر در ورودی این ساختمان به زبان  لاتین بود که نوشته شده بود :

نوادگان ما به شایستگی در جست و جوی حفظ ازادی ای خواهند بود که توسط اجدادشان بدست امده.

در محوطه داخلی این ساختمان یک اب نما وجود دارد که که بر روی ان مجسمه ای از الهه ی سعادت و تندرستی است.بخش بسیار جالب این ساختمان سالن برج بود که مراسم و مهمانی های مهم در ان برگزار  میشد ، یکی دیگر از قسمت های جالب ان ساختمان ققنوس بود که در سالن شومینه ای قرار داشت که بر روی ان ققنوسی بود که نماد تولد دوباره المان پس از اتش سوزی بود

 

برای بازدید بنا باید به ساعت های باز بودن دقت کنید ، برای مثال شنبه ها تا ساعت 5 اجازه بازدید وجود دارد اما جمعه ها بازدید فقط تا ساعت1 امکان پذیر است
بازدید از این ساختمان در حدود یک ساعت زمان میبرد.


چون برای فردا برنامه ی سنگینی داشتم و پس فردا باید به ایران باز میگشتم تصمیم گرفتم زود تر به هتل بروم و استراحت کنم. صبح زود پس از صرف صبحانه راهی نگار خانه هنر های هامبورگ شدم.

نگارخانه هنری هامبورگ (Kunsthalle Hamburg)

این نگار خانه از سه ساختمان بزرگ تشکیل شده  که هر سه ساختمان به هم وصل هستند.مجموعه ای بینظیر از نقاشی های زیبا در سده های متفاوت است.همینطور بسیاری از نمایشگاه ها و گالری ها و نقاشی های ادم های معروف در این مکا برگزار میشود.برای رفتن به این مکان یادتان باشد که دوشنبه ها به طور کل تعطیل است ، پس روز های دیگری را انتخاب کنید.

 

سنت نیکلای (St. Nikolai Memorial)

سپس به بنای یادبود نیکلای رفتم ، این کلیسا دومین بنای بلند در در شهر هامبورگ است و یکی از کلیسا های مشهور شهر به حساب میاید.متاسفانه این بنا در اتش باران سال 1943 سوخت و بعد از ان هم کلیسا دیگرسنت نیکلای هامبورگ بازسازی نشد و دست نخورده به صورت عبرتی برای کسانی که خواهان جنگ هستن باقی ماند. بازدید از این کلیسا برای من همراه با غم و ناراحتی بسیار بود به طوری که انگار فریاد های قربانیان جنگ هنوز هم از لابه لای اجر هایش به گوش میرسد.
پس از دیدار از این بنای سوخته که دیدارش همراه با هیجان و نامیدی بود به احساس ضعف کردم و در یکی از رستوران های اطراف ناهار خوردم و سپس به سمت کلیسای سنت پیتر هامبورگ رفتم.

 

کلیسای سنت پیتر (Church of Saint Peter)

این کلیسا یکی از مهمترین بناها در شهر قدیم است که ساخت ان در حدود 300 سال طول کشیده است و بالاخره در قرن 15 به اتمام رسیده است.بالا رفتن از این برج بسیار نفس گیر است و چراکه دارای 544 پله است اما با این حال اگر موفق به بالا رفتن از این پله ها شدید نمای بسیار زیادی از هامبورگ در انتظار شماست. پس از بازدید از این اثر به موزه هنر و صنعت رفتم. این موزه دارای کامل ترین مجموعه از هنر های المانی ، اروپایی و اسیایی است و بازدید از این بنا خیلی طول نمیکشد که البته این هم بستگی به میزان هنر دوستی شما دارد و اینکه چقدر بخواهید وقت برای هر اثر بگزارید..


پس از بازدید از این کلیسا هم راهی هتل شدم و شام را هتل خوردم.صبح پس از صرف صبحانه به بندر هامبورگ رفتم.این بندر دومین بندر اروپاست که به دروازه جهان هم معروف است.

 

بندر هامبورگ

در اطراف این بندر دکه های کوچکی هستن که خوراکی های مختلف و غذاهای ساده دریای میفروشند که خرید از ان ها حتما پیشنهاد میشوند.همین طور رستوران های بزرگ و خوبی هم هستند که انواع غذاهای دریایی را با طبخی متفاوت به شما مفروشند. این بندر حدود 100 کیلومتر مربع مساحت دارد که هر روزه مردم بسیاری جهت بازدید و پیاده روی در این پند زیبا می ایند.اگر به این بندر امدید حتما قایق اجاره کنید تا گشتی در این بندر بزنید و از هوای عالی و منظره زیبا لذت ببرید.

برای صرف ناهار به یکی از رستوران های اطراف بندر رفتم و سپس بعد از تحویل دلدن اتاق راهی ایران زیبا شدم.

 

خلاصه که

هامبورگ یکی از زیباترین شهر های آلمان است و صدها مکان دیدنی دارد که میتواند شما را روزها درگیر خود بکند. اگر مسیرتان به آلمان افتاد، بازدید از این شهر هنری-صنعتی را از دست ندهید!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید