سفرنامه جزایر قناری

canary islands 118461 1

 

حتی اگر فرصت دیدن این جزایر را هم تا به حال بدست نیاورده اید ، حتما اسمش را شنیده اید. اب و هوای این جزایر به دلیل  معتدل بودن،سفر را در هر فصلی ،برای شما امکان پذیر میکند . همینطور نخل های سر به فلک کشیده و کاکتوس هایی با مدل های متفاوت در ابعاد کوچ و بزرگ این مکان را به یکی از پر جاذبه ترین جزیره ها تبدیل کرده است.

سفرنامه جزایر قناری دکتر علی باغانی، وکیل پایه یک دادگستری

 

 

 

 

 

جزایر قناری کجاست؟

جزایر قناری، مجمع الجزایری در اسپانیا میباشد که به صورت خودمختار تلقی میشود. این جزایر به تعداد هفت عدد بوده و جمعیت کامل آنها نزدیک به 2 میلیون و 500 هزار نفر است. سفر به جزایر قناری به علت منظره و آب و هوای فوق العاده این منطقه میتواند برایتان خاطره انگیز باشد و شمارا در یکی از آرام ترین حالات روحی ممکن قرار بدهد.

 
چرا به مجمع الجزایر قناری رفتم؟

پس از سپری کردن سه روز در بارسلون راهی جزایر قناری شدم.حتی اگر فرصت دیدن این جزایر را هم تا به حال بدست نیاورده اید ، حتما اسمش را شنیده اید. اب و هوای این جزایر به دلیل همیشه معتدل بئدنش سفر در هر فصلی را برای شما امکان پذیر میکند همینطور همینطور نخل های سر به فلک کشیده و کاکتوس هایی با مدل های متفاوت در ابعاد کوچ و بزرگ این مکان را به بهشتی زیبا تبدیل کرده است.

مجمع الجزایر قناری از هفت جزیره در اقیانوس اطلس تشکیل شده است که عبارت اند از:

فوئه رته ونتورا ، لاگومرا، لاپالما ، ال هیرو ، لانزاروته ، تنه ریف و گرن کاناریا .

 

سفرنامه

پرجمعیت ترین جزیره ،گرن کاناریا و بزرگترین جزیره تنه ریف است که من تصمیم به دیدن تنه ریف داشتم.نکته جالب انتخاب پایتخت است که طی قراردادی هر چهل سال از لاس پالماس به تنه ریف تغییر پیدا میکند و بلعکس. همان طور که در مقاله ی قبل با عنوان سفر به بارسلون در سایت ذکر کردم با پروازی اروپایی راهی جزایر قناری شدم.مقصد من تنریف بود. حدود دو ساعت پرواز طول کشید . نکته ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید انتخاب فرودگاه است ، چون تنریف دارای دو فرودگاه شمالی و جنوبی است ، پس دقت کنید که هتل و فرودگاه انتخابی شما در یک سمت باشد تا برای رسیدن به هتل و بازگشتتون دچار مشکل نشوید.

نکته یمهم دیگر که بسیار قابل توجه است ، گرفتن تاکسی در این جزایر است ، قیمت تاکسی نسبت به کشور های اروپایی بسیار ارزان است. اما قبل از سوار شدن در تاکسی از راننده مطمین شوید که راه را بلد باشد زیرا در جزایر از تاکسی متر استفاده میشود و ممکن است راه چند دقیقه ای را برای شما بسیار طولانی کنند.

هتل من در جنوب جزیره بود ، زیرا هم طبیعت بکرتر و زیبا تری داشت و هم امن تر بود. نزدیک به غروب به تنریف رسیدم و بعد از گرفتن تاکسی به هتل رفتم و پس از کمی استراحت مقصد اولم را مشخص کردم.

 traveling in the canary islands

ساحل ال مدانی

 ال مدانی یکی از زیبا ترین ساحل های تنریف است. ساحلی که امواج گاهی آرام و گاهی پر خروش دریا، زیبایی افتاب آن را دو چندان کرده بود. پس از کمی پیاده روی به باجه دوچرخه رسیدم و یکی از ان هارا اجاره کردم ، و تا یکی از رستوران های ساحل رکاب زدم ، خوردن شام در رستوران ساحلی با ویو رو به اقیانوس اطلس لذتی فراموش نشدنی بود.

به هتل برگشتم و برنامه فردا در چک لیستم مرور کردم

پیشنهاد : همیشه قبل از سفر به مقصد دلخواهتان وقت بگذارید و لیستی از باید ها در سفر تهیه کنید ، مانند نوشیدن قهوه در یکی از کافه های پاریس یا خوردن بستنی در کوچه های سنگ فرش شده ی ترستور و .... . با نوشتن چک لیست از باید ها با وجود هیجان بازدید ،کار های اصلی را فراموش نخواهید کرد. صبح پس از خوردن صبحانه در هتل به راه افتادم. برنامه بازدید از پلورو پارک بود که با بیش از چهل میلیون بازدید کننده ، یکی از بزرگترین جاذبه های تنریف به حساب می اید.

 

پلورو پارک

پارکی بسیار بزرگ که از حیوانات گوناگون مراقبت میکردند. این پارک شامل قسمت های متفاوتی میشد مثله قسمت آکواریوم ، جنگل های استوایی ، باغ ارکیده ، سرزمین پنگوین ها ، روستای تایلندی و ...همینطور قسمتی در این پارک وجود دارد به نام باغ زین که در زیر اب بنا شده و بسیار حیرت انگیز است .

 

نکته ی قابل توجه در این باغ ، بودن راهنما هاییست که در قسمت های مختلف با رفتاری دوستانه ، اماده پاسخ گویی و توضیح دادن هستند

 

قیمت بلیط این پارک 60 یورو بود و امکان رزرو انلاین هم وجود داشت ، پارک از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و خوشبختانه به دلیل نظم خاصشان جهت خرید بلیط و گیت ها صف طولانی هم نداشت. برنامه بازدید خودرا طوری تنظیم کید که نمایش شیر های دریای و دلفین ها را ازدست ندهید.

بازدید ار این پارک مهیج حدود 4 ساعت طول کشید ، سپس به سمت سیام پارک رفتم ، که به سرسره های بلدنش که از وسط اکواریوم رد میشوند برسم.

 جزایر قناری

سیام پارک

پارک ابی مهیج که برای من بسیار سرگرم کننده بود .. یک قسمت ساحل مصنوعی درست کرده کرده بودند و در قسمتی دیگر رود خانه ای خروشان که از کنار ابشاری مصنوعی رد مشد و حسابی خیسمان کرد ،در قسمت هایی هم از رودخانه چشمه های زیر زمینی درست کرده بودند و اب از آنها میجوشید. آنقدر دیدن این این پارک برایم هیجان انگیز بود که گذشت زمان را متوجه نشدم و با شنیدن صدا در بلندگو متوجه شدم که وقت رفتن است .

به هتل بازگشتم و خستگی زیاد باعث شد شب را در هتل بمانم و برای ماجراجویی فردا استراحت کنم. برنامه فردا بازدید از کوه اتشفشان تیده و غواصی در اقیانوس اطلس یود.

 

اتشفشان تیده

اتشفشان تیدا سومین اتشفشان بلند جهان و بلند ترین نقطه در اسپانیا محسوب میشود .این کوه دارای طبیعتی بسیار دیدنی و بینظیر است و این امکان را به شما میدهد که تا نوک قله پیاده روی کنید که حدود 5 تا 6 ساعت زمان میبرد و یا با سوار شدن تلکابین در کمتر از ده دقیقه به بالای کوه برسید که من گزینه دوم را انتخاب کردم و با تلکابین رفتم. طبیعت بکر و افسانه ای کود تیده مجال چشم به هم زدن را هم گرفته بود . تیده یک اتشفشا فعال است که یونسکو از سال 2007 این قسمت را حفاظت شده اعلام کرده . نکته ی جالب این است که دامنه این کوه عظیم اتشفشانی زمین های حاصل خیزی را فراگرفته است که نظر گردشگران را به خود جلب میکند.

پس از بازدید از این کوه اتش فشانی فعال راهی ساحل پلایا امریکاس شدم.

 

ساحل پلایا امریکاس

ساحلی با ماسه های اتشفشانی سیاه ، که به دلیل تیره بودن ماسه ها دمای هوا بالا تر از ساحل هایی با شن های زرد است ، اما به مراتب تفریحات در این ساحل بیشتر است. به سمت گیشه قواصی رفتم. بلیط تهیه کردم و با گروهی وارد اب شدیم ، در کشتی مربی قواصی از پریدن در اب و چگونگی اکسیژن و علامت دادن ها توضیح داد و زمان پریدن در اب رسید ، هیجان بیش از حد اجازه نمیداد به صورت کامل توجهم جلب توضیحات مربی شود ، یکی یکی با صدای صوت مربی پریدیم ، و دنیای زیر اب نماین شد .ماهی های کوچک و بزرگ که بدون توجه به حضور ما در کنار ما عبور میکردنووو مرجان های غول پیکر که نقطه ی امنی برای ماهیان کوچک بودند. دنیای زیر اب شکوهمند تر از چیزی بود که در ذهتم داشتم. مربی با اشاره گفت وقت به پایان رسیده ،به سمت کشتی شنا کردیم..

 

سفر به جمع الجزایر قناری اینگونه خلاصه میشود: تجربه ای بینظیر در اقیانوس اطلس

 Proexca

با رسیدن ما به ساحل خورشید هم در حال غروب بود ، که زمزمه هایی به گوشم رسید. در داخل جزیره فستیوالی به راه بود ، فستیوال های جزایر قناری یکی از معروف ترین فستیوال دنیا هستند که هر ساله گردشگران زیادی را برای بازدید به این مکان میکشند.به وسط شهر رفتم. میدانستم که کارناوال های قناری پس از ریودوژانیرو معروف ترین در دنیاست و این شانس من بود که در این سفر این کارناوال را ببینم. صدای رقص و شادی از دور هم بگوش میرسید و جای سوزن انداختن نبود ،همینطور پر از دکه های غذا فروشی بود که با طبخ های متفاوت خوراکی هایی بسیار لذیذی را به شما اریه میدادند.،ای فستیوال در نوع خود بینظیر بود و یکی از شاد ترین کارناوال هایی بود که تا به حال دیده بودم.

به هتل برگشتم.. صبح زود بلیط برگشت به ایران داشتم ..چقدر این چند روز به من زود گذشت و چقدر تجربه های کوچک و بزرگ بدست اوردم. دلم برای جای جای اسپانیا تنگ خواهد شد و بدون شک دفعات دیگری هم به این کشور پر از شگفتی و جاذبه، سفر خواهم کرد.

 

خلاصه که

مجمع الجزایر قناری، از زیباترین نقاط نه تنها اروپا بلکه روی زمین میباشد. مجمع الجزایر قناری شمال تفریحات زیاد، مناظر طبیعی فوق العاده و مردیم بسیار خون گرم هستند. هنگام سفر به این مجمع الجزایر، تمام دغدغه های کاری خود را فراموش کنید و از سفر خود جهت آرامش ذهن نهایت استفاده را بکنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید