سفرنامه وین (اتریش)

سفرنامه وینسفر به وین به من ثابت کرد با اینکه بار ها به کشور های اروپایی سفر کرده بودم اما هیچ گاه فرصت بازدید کامل از این شهر برایم فراهم نشده بود و زیبایی فراوانی را از دست داده بودم. سعی کردم نهایت تلاشم را کنم تا این سفر توریستی را برای خودم خاطره انگیز تمام کنم...

 

 سفرنامه دکتر علی باغانی، وکیل پایه یک دادگستری، به وین، مهد موسیقی جهان 

 

 

مقدمه

سفر به حوزه اروپا، همیشه در لیست اولویت های من قرار داشته است. اکثر کشور های این حوزه، مقصد بسیاری خوبی برای افرادی با سلیقه مشابه من که علاقمند به مطالعه تاریخ و تمدن سایر کشورها و ماجراجویی در طبیعت ناب هستند می باشند. قطعا اتریش می تواند جایگاه ویژه ای را در این میان به خود اختصاص دهد.

 

اتریش کجاست؟

اتریش یکی از کشور های اروپای مرکزی و هم مرز با آلمان، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی، ایتالیا، اسلوونی، سوئیس و لیختن اشتاین است. این کشور حدود 9 میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن تقریبا 84 هزار کیومتر مربع است. پایتخت این کشور وین میباشد. وین تاریخ پر افتخاری در زمینه های هنری دارد و از این جهت به عنوان مهد موسیقی جهان معروف است.

 سفرنامه وین اتریش دکتر علی باغانی

سفرنامه

من بارها به کشورهای اروپایی سفر کردم و در میان سفرهای کاری چندین بار برای ارائه کنفرانس و شرکت در جلسات مختلف به دانشگاه وین دعوت شده بودم اما هیچ گاه فرصت بازدید کامل از این شهر برایم فراهم نشده بود به همین دلیل تصمیم گرفتم این بار صرفا برای این کار به وین سفر کنم.  لذا ابتدا جهت انجام پاره ای از امور اداری شرکت راهی کشور سوییس شدم و پس از  گذشت10 روز تصمیم گرفتم 5 روز باقیمانده را در وین بگذرانم و سپس به ایران بازگردم. روز سه شنبه به وین رسیدم و پس از تحویل گرفتن اتاقم در هتل کمی استراحت کر دم و ساعت 4 عصر تصمیم گرفتم به دیدن موزه هنر آلبرتینا بروم و بازدید از این شهر زیبا را شروع کنم.

 ساعت 4 خود را به موزه هنر آلبرتینا رساندم. از آنجایی که موزه ساعت 6 بسته میشد، تنها 1 ساعت و نیم برای بازدید از آن فرصت داشتم.

 

موزه هنر آلبرتینا (Albertina Art Museum )

اگر به نقاشی علاقه داشته باشید، بی شک زیبایی های این موزه تا همیشه در ذهن شما نقش خواهد بست. وجود آثاری ماندگار و خلاقانه با طرح هایی به یاد ماندنی، زیبایی این موزه را دو چندان می کند و ترکیب تمام اینها بهمراه معماری خاص این ساختمان و راهنمایان با حوصله، همگی بازدیدی بسیار لذت بخش را برای شما رقم خواهند زد. از آنجایی که من در ساعات پایانی موزه برای بازدید از آن رفته بودم موفق به بازدید از تمامی قسمت ها نشدم و ساعت 6 بود که از آنجا خارج شدم و  به همراه یکی از دوستان تصمیم گرفتیم به پارک پراتر، شهربازی معروف وین، برویم. ساعت 7 بود که به آنجا رسیدیم.

 

شهربازی پراتر ( Prater Wien)

یکی از مکان های تفریحی معروف و جالب وین همین شهربازی است. اگر به دنبال هیجاناتی همچون رولر کستر هستید، حتما از وسایل موجود در این پارک لذت خواهید برد. یکی دیگر از زیبایی های این مکان، نور پردازی وسایلی همچون چرخ و فلک بزرگ آن در شب است. اگر در این هنگام سوار چرخ و فلک شوید، نمایی به یاد ماندنی از وین را تماشا خواهید کرد به طوری که ،تاریخ غنی و شهرسازی مدرن در یک قاب قابل رؤیت هستند.

پس از صرف شام به هتل بازگشتم و دیگر بازدید هارا به روز بعد موکول کردم.

از آنجایی که بیشتر  نقاط شهر وین تاریخی هستند، بهتر است زمان بازدید خود را بین ساعت های 8 صبح تا 6 عصر برنامه ریزی کنید زیرا اکثر مکان های دیدنی مخصوصا موزه ها و کاخ ها غیر از این ساعات تعطیل هستند.

روز بعد ساعت 9 صبح از هتل بیرون زدم و به سمت قصر شونبرون حرکت کردم.

 

قصر شونبرون (Schoenbrunn Palace)

یکی از ویژگی های جالب این مکان، طراحی یکی از تالارهای این قصر به سبک معماری اصیل ایرانی است.. علاوه بر چشم انداز بیرونی این کاخ که یک طبیعت فوق العاده و معماری کاملا خاص را برای شما تداعی می کند، دکوراسیون داخلی آن نیز بسیار خیره کننده و چشم نواز بوده و وجود آثاری که شمارا با وین قدیم آشنا میکند، از جمله مجسمه ها و نقاشی های معناگرا، تنها چند نمونه از دلایلی هستند که شما را  به بازدید از این موزه ترغیب خواهند کرد. علاوه بر تمام این ها، قدیمی ترین باغ وحش وین نیز در این قصر وجود دارد که بازدید از آن میتواند برایتان جالب باشد. از آنجایی که پیش تر از این باغ وحش بازدید کرده بودم، تصمیم گرفتم پس از بازدید کامل از قصر  به رستورانی در همان نزدیکی بروم و سپس راهی قصر هافبورگ شدم.

 

قصر هافبورگ (Hofburg Palace)

قصر هافبورگ را میتوان نمونه ای کامل از معماری باروک در نظر گرفت. تمامی نماد های این قصر از راهروی ورودی تا سقف داخلی تمام تالارها، پوشیده از طرح و برجستگی های سبک باروک است و نگه داری از آن نیز به بهترین شکل صورت پذیرفته است.لذا برای افراد علاقه مند به هنر بازدید از قصر هافبورگ بسیار دلپذیر خواهد بود. علاوه بر باروک، میتوان معماری های رنسانس و کلاسیک را در برخی نقاط این کاخ مشاهده کرد. مجموعه نقره، بناهای سلطنتی و موزه سیسی 3 بخش موجود در این قصر هستند که میتوانید تمام آنهارا به صورت یکجا یا در 3 بازدید مختلف مشاهده کنید. از آنجایی که زمان من محدود بود تصمیم گرفتم بعد از بازدید تمامی قسمت ها، کاخ را به مقصد دیگری ترک کنم. 

 تصمیم گرفتیم شب را با دوستان به دوتا از بهترین مراکز خرید وجود در وین برویم ( مرکز خرید Donau Zentrum و Lugner City ). اگر به دنبال اجناسی با کیفیت عالی هستید ، حتما خرید از این دو مرکز را در برنامه ریزی های خود بگنجانید. پس از صرف شام به هتل بازگشتم تا برای تنها روز باقیمانده از این سفر برنامه ریزی کنم تا بتوانم قبل از بازگشت به ایران سایر نقاطی که مدنظرم بود را بازدید کنم.

صبح روز بعد ساعت 9 از هتل خارج شدم و به سمت قصر میرابل راهی شدم.

 

قصر میرابل (Mirable Palace)

وجود باغ ها و ساختمان های مختلف، چشم انداز بی نظیر و طراحی زیبای این قصر، دلایلی محکم بر مراجعه توریست های بیشمار به کاخ میرابل به صورت روزانه هستند.این عمارت جزو میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو میباشد و تجربه ای خاطره انگیز را برایتان رقم خواهد زد.

پس از بازدید از قصر میرابل، تصمیم داشتم ساختمان اپرا را ببینم و ساعت 3 نیز قرار بود به همراه دوستان به جزیره دانوب برویم.

 

ساختمان اپرا (Opera State House)

 اپرای دولت وین یکی از بهترین اپراهای جهان است و جالب است بدانید که هیچ گاه یک اپرا را دو شب پشت سر هم تکرار نمیکنند. نکته جالب دیگر این است که اپرای وین نزدیک به 180 هزار لباس دارد که در ساختمان کناری نگه داری میشوند. تعداد کارکنان این ساختمان نزدیک به 1000 نفر است که شامل نوازندگان، بازیگران، طراحان، کارگردانان و ... میشود. فضای داخلی ساختمان نیز بسیار زیبا و خیره کننده است.  قطعا وجود ساختمانی با این عظمت در مهد موسیقی جهان دور از تصور نیست اما زیبایی طراحی داخلی این ساختمان حقیقتا غیر قابل وصف میباشد.

پس از بازدید ساختمان اپرا به سمت جزیره دانوب حرکت کردیم.

 

جزیره دانوب (Donauinsel)

این جزیره که در میانه رود دانوب قرار دارد، یکی از مکان های طبیعی و تفریحی وین محسوب میشود. وجود تفریحات ورزشی مختلف، جشنواره های گوناگون از جمله فستیوال موسیقی وین و رستورانها و کافه های مختلف تنها چند نمونه از زیبایی های این جزیره هستند.

 

خلاصه که

بازدید از وین برای افراد علاقه مند به هنر، تاریخ و تمدن تجربه ای به یاد ماندنی و بی نظیر را رقم خواهد زد زیرا وین از جمله مکان هایی است که جای جای آن دارای مناظر خیره کننده ای است که همچون تونلی از زمان شما را برای ساعاتی فارغ از هر زمان و مکانی خواهند کرد. 

اگر قصد بازدید، مهاجرت، تحصیل و یا کار در وین را دارید موسسه حقوقی مهاجرتی دادپیشگان تحت نظارت دکتر علی باغانی وکیل پایه یک دادگستری، میتواند شما را در رسیدن به تمامی اهداف تان همراهی کند.

 

 سفرنامه نوشته شده توسط دکتر علی باغانی، وکیل پایه یک دادگستری

جهت مشاهده عکس های دکتر علی باغانی در اروپا، روی این متن کلیک کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید